Jak czyścić gadżety erotyczne?

Nie martw się, czyszczenie gadżetów erotycznych nie jest skomplikowane. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to czyszczenie gadżetu OD RAZU po użyciu. Nie czekaj, aż bakterie pozakładają rodziny na powierzchni Twojego wibratora, czy masturbatora

  • Rynek erotyczny poleca różnego rodzaju toy cleanery i to jest dobra opcja. To cleaner jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów zabawek, a oprócz funkcji myjącej ma także funkcję dezynfekującą. 

  • Spryskaj powierzchnię gadżetu toy cleanerem, a po kilkunastu sekundach opłucz wodą lub wytrzyj czystym ręcznikiem.

W przypadku gadżetów erotycznych ze stali nierdzewnej, plastiku, czy szkła, możesz użyć mydła lub żelu do higieny intymnej i wody. Sprawa jest nieco bardziej złożona w przypadku gadżetów silikonowych. Tutaj musimy uważać, by mydło nie miało w składzie silikonu. Warto uważać również na tłuszcze i olejki, które można spotkać w żelach do mycia ciała. Użycie toy cleanera jest więc prostsze i bezpieczniejsze: jeden spray czyszczący jest dobry dla wszystkich zabawek erotycznych.

Co to jest toy cleaner?

Toy cleaner to specjalny spray lub żel do mycia akcesoriów intymnych. Od zwykłych środków dezynfekujących toy cleanery odróżnia znakomity skład. Nie zawierają alkoholu i składników, które mogłyby podrażniać skórę. Toy cleanery czyszczą, dezynfekują i pielęgnują powierzchnię gadżetów. Do tego zabijają bakterie, grzyby i wirusy.

Jeśli szukasz dobrego toy cleanera w niższej cenie, zobacz Pjur Med Toy Cleaner lub JoyDivision Clean’n’safe. A jeśli szukasz produktu zrobionego wyłącznie z naturalnych składników, sprawdź piankę myjącą Intimate Earth Green Foaming. Wszystkie dostępne środki są bezpieczne i wydajne. 

Jak przechowywać gadżety erotyczne?

Tak, żeby dzieci nie widziały. ;) A tak na poważnie, odpowiednie przechowywanie gadżetów erotycznych również ma wpływ na ich żywotność. Jeśli rzucisz wibrator na parapet, gdzie codziennie będzie atakowany przez promienie słoneczne, nie dziw się, że wkrótce będzie wyglądał nieestetycznie lub nie będzie chciał się uruchomić. 

Większość marek, na przykład Svakom, Dorcel, czy Lelo, dodają do swoich produktów materiałowe woreczki do przechowywania. Korzystaj z nich i zapewnij swojej zabawce erotycznej suche, zacienione miejsce. Szuflada z bielizną? Bingo! Tylko uprzednio włóż gadżet w etui. 

Bardzo popularną opcją są również pudełka na gadżety erotyczne. Chodzi o to, by produkty intymne nie miały styczności z kurzem i nie były narażone na obicia, upadki, czy inne uszkodzenia. Pamiętaj, że uszkodzona powierzchnia dilda, czy wibratora dyskwalifikuje go w kolejnym konkursie na orgazm.

Dlaczego gadżety erotyczne trzeba czyścić przed i po użyciu?

Na co dzień raczej nie zastanawiasz się nad swoim ciałem (my też nie), które wykonuje ogrom pracy, by utrzymać Cię w zdrowiu i dobrej kondycji. Warto mu tej pracy nie utrudniać, dlatego pamiętaj o piciu wody i chroń swoje ciało, jak tylko się da. Mówi się, że genitalia stanowią najwrażliwszą i najdelikatniejszą część ludzkiego ciała. Bardziej niż oczy! Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy pakowanie brudnych przedmiotów w okolice gałki ocznej byłoby ok? Czujesz ten dreszcz? Właśnie dlatego gadżety erotyczne trzeba często myć i dezynfekować. Wibrator ma być źródłem przyjemności, a nie infekcji intymnych. 

Czyszczenie gadżetów erotycznych, jak nie dać się zwariować?

Wszyscy chcielibyśmy mieć pokój Greya, w którym moglibyśmy chować nasze ulubione gadżety erotyczne i najlepiej jeszcze połączyć ten pokój z garderobą wielkości przeciętnej kawalerki. Niestety nie wszystko się da, ale wysokie standardy higieny można zachować zawsze. Nie musisz się przy tym męczyć i wydawać mnóstwa pieniędzy. Poniżej 6 uniwersalnych punktów, które warto zapamiętać. 

  1. Opłucz wodą gadżet przed użyciem, a po użyciu wykorzystaj wodę i toy cleaner.

  2. Gadżet erotyczny chowaj do pudełka, dopiero gdy wyschnie.

  3. Wodoodporne gadżety solidnie płucz wodą, a w przypadku odpornych na zachlapania unikaj mycia uchwytu, gdzie znajduje się silnik. 

  4. Niewodoodporne akcesoria erotyczne pryskaj toy cleanerem i przecieraj wilgotnym, czystym ręcznikiem.

  5. Stosuj się do zaleceń producenta i nie używaj środków, które mogą uszkodzić gadżet erotyczny.

  6. Akcesoria erotyczne przechowuj w miejscach, gdzie nie są narażone na uszkodzenia i inwazję kurzu.

Ulotka od producenta powie Ci wszystko. Mówimy to na wszelki wypadek, gdyby wyleciał Ci z głowy nasz poradnik. Wystarczy odrobina zaangażowania, by Twój ulubiony wibrator, masturbator, dildo, czy luksusowy zestaw pejczy posłużyły Ci wiele lat. 

Ola.

Sprawdź inne artykuły:

WIĘCEJ ARTYKUŁÓW

KLIKNIJ