Aplikacja kubeczka menstruacyjnego

Przechodzimy od razu do konkretów, zakładając, że wiecie, jak wyglądają kubeczki menstruacyjne i czemu służą. Jeśli nie, zachęcamy do zajrzenia do kubeczków menstruacyjnych z naszej oferty, a wszystko stanie się jasne. Tutaj w skrócie powiemy tylko, iż jest to wielorazowy środek higieniczny na czas menstruacji. 

  • Przed aplikacją kubeczka menstruacyjnego, należy dokładnie umyć ręce i opłukać. Kubeczek także musi być czysty. Przed każdym użyciem warto opłukać go wodą. 

  • W następnym etapie kubeczek należy zwinąć na kształt muszelki lub litery S. Najprościej jest wcisnąć do środka jedną z elastycznych ścianek, a wtedy kubeczek sam przybierze pożądany kształt. 

  • Kubeczek menstruacyjny wsuwamy tylko do momentu, aż kielich schowa się w pochwie lub troszkę dalej. Zupełnie inaczej niż w przypadku tamponu, który trzeba włożyć głęboko. Przy aplikacji kubeczka również z łatwością wyczujesz, jaka głębokość będzie w porządku. 

  • Zwinięty kubeczek rozwinie się w pochwie z charakterystycznym dźwiękiem. Warto się upewnić, że prawidłowo się rozłożył, wodząc palcem dookoła ścianek produktu. 

Według producentów kubeczek menstruacyjny można nosić do 12 godzin. To oczywiście zależy od intensywności krwawienia. Z czasem będziesz znała swój maksymalny czas noszenia kubeczka. 

Wymiana i opróżnianie kubeczka menstruacyjnego

Najwięcej kontrowersji wzbudza nie tyle zakładanie, co wymiana i opróżnianie kubeczka menstruacyjnego. Wiele kobiet uważa tę kwestię za istotną wadę kubeczków. Z pewnością wymiana i opróżnienie kubeczka menstruacyjnego trwa dłużej od wymiany podpaski czy tamponu. Nie jest to jednak aż tak straszna rzecz.

  • Noś przy sobie butelkę z wodą. Kiedy przyjdzie czas na wymianę kubeczka, udaj się do toalety jak gdyby nigdy nic. 

  • Wyciągając kubeczek menstruacyjny, nie szarp za jego końcówkę. Zamiast tego wyczuj jedną ze ścianek i delikatnie wciśnij, by kubeczek się odessał od ścianek pochwy. 

  • Następnie delikatnie wysuwaj kubeczek z pochwy, poruszając nim na boki. Przy delikatnym wysuwaniu żadna krew nie powinna się wydostać. 

  • Opróżnij kubeczek do toalety, a potem opłucz go wodą z butelki. Teraz możesz włożyć go z powrotem.

Kubeczki menstruacyjne często są sprzedawane parami. Wtedy opłukany wodą kubeczek możesz schować do woreczka, a zamiast niego założyć drugi. Noszony w pracy kubeczek menstruacyjny możesz dokładnie umyć po powrocie do domu. Na koniec okresu kubeczki trzeba wygotować w wodzie, by zlikwidować ewentualne niedobitki bakterii. 

Te kubeczki menstruacyjne wykonane z medycznego silikonu są niezwykle łatwe w użyciu i dostępne w praktycznym zestawie składającym się z dwóch sztuk. Mają pojemność 15 i 20 ml, co czyni je odpowiednimi na lżejsze i cięższe dni. Wykonany jest z bardzo miękkiego, przyjaznego dla skóry silikonu medycznego, który jest gładki w dotyku i wyjątkowo higieniczny. Do wielokrotnego użytku – po użyciu zanurzyć we wrzącej wodzie, w celu dokładnego czyszczenia Odpowiedni dla każdego, niezależnie od doświadczenia.

ZAMÓW KUBECZKI



Dlaczego tak trudno dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego?

Problematyczną kwestią jest wysuwanie się kubeczka menstruacyjnego z pochwy. Z tego powodu kubeczek nie może być za mały. Dla kobiet, które rodziły naturalnie, dobrą opcją będą na przykład kubeczki Jimmyjane Intimate Care. Większy kubeczek ma 4,5 cm średnicy, a mniejszy 4,3 cm. Za większą średnicą idzie również większa pojemność, co jest korzystne w przypadku obfitych miesiączek. 

Większe tendencje do wysuwania się z pochwy mają również kubeczki menstruacyjne o aksamitnej, śliskiej powierzchni. Zdecydowanie praktyczniejszy jest sztywniejszy i bardziej oporny silikon. Sztywniejsze w dotyku kubeczki są trudniejsze w aplikacji, ale za to można w nich swobodnie uprawiać sport. Dobrą propozycją będą na przykład kubeczki menstruacyjne Satisfyer

Czy kubeczek menstruacyjny może być szkodliwy dla ciała?

Czy wiedziałyście, że w podpaskach i tamponach znajduje się mnóstwo toksyn? Tworzywa sztuczne już tak mają, że do pewnego stopnia mogą zawierać szkodliwe substancje, bo takie mamy prawo, a koncerny muszą przecież zarabiać. 

Tymczasem kubek menstruacyjny zrobiony jest z silikonu, czyli tworzywa hipoalergicznego, nieszkodliwego dla środowiska i nieszkodliwego dla nas. Krew menstruacyjna także NIE JEST toksyczna, dlatego nie trzeba obawiać się o swoje zdrowie. Przy okazji warto wspomnieć, że dzięki kubeczkom raz na zawsze można pozbyć się przykrego zapachu towarzyszącego kobietom podczas menstruacji. 

Na koniec mała wskazówka: kiedy będziesz uczyć się korzystania z kubeczków menstruacyjnych, postaraj się o wolne w pracy lub szkole. Przynajmniej na pierwszy dzień. W następnych możesz nosić kubeczek razem z wkładką higieniczną, aby zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa. 

 

Autor: Ola Kopczyńska

Z wykształcenia Psycholog, z pasji Seksuolog. Treści dla Sensu tworzy od wielu lat - chętnie dzieli się swoją wiedzą.




Sprawdź inne artykuły:

Działanie afrodyzjaków - co musisz wiedzieć?
Strap-on, czyli kobiety górą!
Masaż prostaty - co daje? Jak zrobić to dobrze?
Rozwiązania dla bolesnego seksu
Wstęp do BDSM