Co to jest BDSM?

Chociaż nie jesteśmy w szkole, krótka definicja musi być. Skrót BDSM wiąże się z kilkoma angielskimi zwrotami, które są kwintesencją BDSM. 

  • Bondage and Discipline oznacza krępowanie i dyscyplinę. 

  • Domination and Submission to dominacja i uległość.

  • Sadism and Masochism oznacza sadyzm i masochizm.

Suche tłumaczenie pcha wyobraźnię w złą stronę. Może się wydawać, że BDSM to jakieś tortury i że jak chcesz tego spróbować w łóżku, to coś się dzieje nie tak w Twojej głowie. Oczywiście to bzdura, a BDSM jest tak złożoną praktyką, że ciężko ją zdefiniować. Najpiękniejsze w seksie BDSM jest to, że o wszystkim decydujesz Ty i Twój partner/partnerka. 

  • Nieważne, jaką rolę dla siebie wybierzecie. BDSM to sztuka zaufania, troski i  znajomości potrzeb drugiej osoby. Uważa się, że seks BDSM pomaga tworzyć szczególną, zdrową więź w parze.

BDSM, jak zacząć?

Ty musisz odpowiedzieć na pytanie, jak zacząć BDSM. ;) Zdecyduj, co w BDSM może Ci się spodobać i tego właśnie spróbuj. Wszystkie nowe praktyki w łóżku powinny być przedyskutowane z drugą stroną. Upewnij się, że oboje zgadzacie się na planowane aktywności. 

  • Obowiązkowo ustalcie hasło bezpieczeństwa, które pozwoli Wam w bezpieczny sposób przerwać zabawę, gdy pojawi się ewentualny dyskomfort. Hasłem bezpieczeństwa może być słowo lub charakterystyczny dotyk, na przykład mocniejsze zaciśnięcie dłoni na ciele osoby dominującej.

Na początek polecamy zabawę w krępowanie, czyli zastosowanie podstawowych gadżetów do krępowania: opaski na oczy i kajdanek erotycznych

  • Zasłonięte oczy sprawiają, że skupiasz się na odbieraniu bodźców innymi zmysłami. Z kolei skrępowane dłonie pozwalają Ci być stroną bierną, czyli tą, która nie musi nic robić, tylko skupiać się na przyjemności. Czy to nie jest wspaniałe?

Te piękne kajdanki Hard Bizzare od Lola są idealne dla początkujących i zaawansowanych. Posiadają regulowane zapięcie, są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu oraz bardzo wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. W połączeniu z atrakcyjną ceną, to zdecydowanie produkt na który warto zwrócić uwagę.

ZAMÓW KAJDANKIPrzy wstępie do BDSM nie polecamy technik wiązania Shibari, chociaż lina do krępowania jak najbardziej dostarczy Wam sporo erotycznej zabawy. Chodzi o to, że wszelkie role-play, skomplikowane techniki wiązania, czy fetyszowe stroje na początku mogą Was onieśmielić lub zniechęcić. 

Bardzo fajną opcją są również zestawy do krępowania do łóżka. Dlaczego? Bo są proste i bezpieczne w użyciu, a do tego wygodne. Zestawy z pasami do łóżka mają bardzo korzystne ceny, o czym możecie się przekonać na przykładzie zestawu BDSM od Fity Shades of Grey lub Scandal. 

Jakie akcesoria BDSM wybrać?

Nie da się ukryć, że BDSM mocno opiera się na akcesoriach do seksu. Jednorazowo taki komplet gadżetów może być sporym wydatkiem, dlatego zachęcamy do stopniowego poszerzania kolekcji. Jakie akcesoria BDSM wybrać na początek?

1. Po pierwsze polecamy skupić się na jakości. Gadżet, który wygląda tandetnie lub jest tak niewygodny, że przez cały seks będziesz myśleć tylko o nim, odpada!

2. Druga rada to wybór takich akcesoriów, z których będziesz korzystać. Jeśli nie lubisz masochistycznej strony BDSM, nie kupuj pejcza, bo będzie tylko wisiał w szafie i się kurzył. Zamiast tego zainwestuj w dobre kajdanki.

Dobre akcesoria do krępowania do podstawa. Do tego warto dobrać packę erotyczną do klapsów. Ciekawe packi erotyczne ma Obsessive. Szczególną uwagę zwraca packa Obsessive A704 połączona z piórkiem do łaskotania. Takie połączenie świetnie wpisuje się w klimat BDSM!

Do dostarczania wyrafinowanej przyjemności ukochanej osobie świetnie sprawdzą się również zaciski na sutki i ostrogi erotyczne. Nie bój się, to są bezpieczne akcesoria erotyczne, z których może korzystać każdy. 

Scandal open mouth gag with clamps – otwarty knebel z łańcuszkami na sutki z uwodzicielskiej serii Scandal. Regulowany knebel posiada dwa wymienne kółka z różnych materiałów: twardy – metalowy i miękki – silikonowy. Zaciski na sutki o bardzo precyzyjnej regulacji zacisku zakończone są miękkim silikonem zapobiegającym podrażnieniom sutków. Połączone są z kneblem cienkim, delikatnym łańcuszkiem z możliwością odczepienia od knebla. Dominacja i uległość nie muszą wiązać się z ostrą estetyką skór i lateksu. Buduarowe wydanie BDSMu znajdzie swój wyraz w unikalnej serii zabawek Scandal. Wszystkie akcesoria cechuje bardzo dobra jakość, wytrzymałość, nienachalna estetyka i komfort użytkowania.

ZAMÓW KNEBELSoft BDSM przykładowe scenariusze

BDSM dostarcza przyjemności na wielu poziomach i niekoniecznie jest związane z bólem, 

Scenariusz 1

Skrępuj partnera/partnerkę za pomocą kajdanek i zasłoń oczy opaską. Na uszy nałóż słuchawki, by osoba skrępowana była odcięta od bodźców wzrokowych i słuchowych. Następnie przystąp do pieszczot. Możesz użyć wibratora, olejków stymulujących, możesz lizać i całować ciało. Postaraj się doprowadzić ukochaną osobę do orgazmu!

 

Scenariusz 2

A skoro o orgazmie mowa, warto spróbować nieco ostrzejszej zabawy BDSM. Zabroń drugiej stronie mieć orgazm! Podczas wspólnego wieczoru doprowadzaj ukochaną osobę na skraj orgazmu, a następnie przerywaj, by nie dopuścić do szczytowania. Tę rozkoszną torturę można wydłużyć, pozwalając na orgazm dopiero po kilku dniach. 

 

Jak widzisz, BDSM może zbudować wyjątkowe napięcie seksualne i bardzo zachęca do częstego seksu. Pomysłów na seksualne praktyki tego rodzaju jest tak dużo, że ciężko się tym znudzić. BDSM zdecydowanie warto spróbować. Pozostaje pytanie, po której stronie chcesz być?

 Autor: Ola Kopczyńska

Z wykształcenia Psycholog, z pasji Seksuolog. Treści dla Sensu tworzy od wielu lat - chętnie dzieli się swoją wiedzą.
Sprawdź inne artykuły:

Świat fetyszyzmu- wprowadzenie
Ciałopozytywność w seksie
Problemy z erekcją - co robić?
Jak działają feromony?
Ciekawostki o orgazmie