Pozytywne skutki masażu prostaty

Lekarze polecają stymulację prostaty przy leczeniu schorzeń gruczołu. Nie jest to metoda leczenia sama w sobie, ale bardzo pomocna praktyka. Otóż stymulacja prostaty pomaga:

  • Regulować ciśnienie krwi w sterczu (prostacie). 

  • Wchłanianie antybiotyków, w przypadku leczenia chorób prostaty.

  • Obniżać napięcie mięśni krocza. 

Do niedawna prostata kojarzyła się wyłącznie negatywnie z powodu raka prostaty i zaburzeń erekcji. Od kilku lat wzrasta popularność masażu prostaty jako techniki seksualnej. Mężczyźni coraz chętniej doceniają przyjemne doznania, z którymi wiąże się stymulacja prostaty. Panowie, którzy regularnie stosują masaż prostaty dla przyjemności, utrzymują, że jest to przyjemność intensywna, długa i zupełnie inna od orgazmów osiąganych przez stymulację penisa. 

Czy masaż prostaty boli?

Nie. Sam masaż prostaty jest bardzo przyjemny. Jako że trzeba to robić przez odbyt, należy zadbać o dużą ilość żelu intymnego. Świetnie sprawdzą się lubrykanty do seksu analnego, które są gęste i długo się utrzymują na skórze. Męski odbyt jest na tyle duży, że bez problemów zmieści masażery prostaty o średnicy 3-3,5 cm. Przy okazji warto oczywiście zadbać o odpowiednie rozluźnienie i nie spieszyć się! 

Jak znaleźć i masować prostatę?

Najlepszą metodą masażu prostaty jest sięgnięcie po dildo lub specjalny masażer prostaty. Nie mówimy tego jako sklep erotyczny, a jako osoby świadome, że kilkunastominutowy, a czasem nawet kilkudziesięciominutowy masaż gruczołu prostaty palcem, w celu osiągnięcia orgazmu, może być wyczerpujący. 

Niemniej jednak warto sprawdzić swoją budowę i zlokalizować punkt, w którym znajduje się gruczoł stercza. 

  • Umyj dłonie, obetnij paznokcie na krótko. Jeśli chcesz, możesz założyć rękawiczkę lateksową.

  • Połóż się na boku i rozluźnij.

  • Nałóż na palec wskazujący dużą ilość żelu intymnego. Tym samym żelem posmaruj również okolice odbytu.

  • Wprowadź palec do środka, nie spiesząc się.

  • Na głębokości około 6 cm lekko zegnij palec w hak i dotykaj okolicy w poszukiwaniu gruczołu.

  • Prostata jest wyczuwalna pod palcem jak chropowate zgrubienie o nierównej strukturze. Szybciej jednak poczujesz miłe uczucie związane z dotykaniem prostaty. 

Kiedy poczujesz, na jakiej mniej więcej głębokości i pod jakim kątem znajduje się Twój gruczoł prostaty, łatwiej będzie Ci dopasować odpowiedni gadżet erotyczny do stymulacji tej okolicy. Warto pamiętać, że wysocy, dobrze zbudowani mężczyźni będą potrzebowali nieco większych masażerów prostaty - dłuższych i o średnicy co najmniej 3,5 cm. 

Co lepsze - wibrujące masażery prostaty, czy klasyczne?

Prostata reaguje na nacisk i pocieranie, dlatego dobry masażer prostaty nie musi wibrować. Niewibrujące, klasyczne masażery prostaty są doskonałe do dyskretnego noszenia i dłuższych seansów masażu. Jeśli interesują Cię tego rodzaju gadżety, zwróć uwagę na markę Aneros i Nexus. 

Wibracje rozluźniają mięśnie i przyjemnie stymulują strefę erogenną, jaką jest odbyt. Z tego powodu wibrujące masażery prostaty są świetną opcją dla mężczyzn, którzy czują stres na myśl o wkładaniu sobie czegoś do odbytu. Wibracje pomogą Ci się rozluźnić, a do tego będą źródłem dodatkowej przyjemności. 

Trudno powiedzieć, jaki rodzaj masażera prostaty jest lepszy - to zależy od użytkownika i jego preferencji. Ważne, aby gadżet analny nie był zbyt mały, gdyż wtedy nie sięgnie prostaty. 

Ola.

Sprawdź więcej artykułów:

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

KLIKNIJ