Naturalna lubrykacja, dlaczego nie wystarcza?

Na początek wyjaśnijmy sobie jedną rzecz. Argument pod tytułem naturalne nawilżenie nam wystarcza, jest do niczego. Wystarczy, że zapragniecie seksu analnego, a tu naturalna lubrykacja nie występuje. Dodatkowo stopień nawilżenia kobiecej pochwy zależy od cyklu. I tak, czasami jest to rozkoszny wodospad jeszcze przed grą wstępną, a czasami wydzieliny jest mało nawet podczas seksu. 

Kolejną istotną kwestią jest masturbacja. Tutaj także przyda się dodatkowe nawilżenie, zwłaszcza jeśli korzystasz z wibratora lub masturbatora. Użycie masturbatora bez nawilżenia może być bardzo niekomfortowe. Turbo stymulacja taka już jest - wyjątkowo przyjemna, ale bez nawilżenia ani rusz!

Jak wybrać lubrykant do seksu? Na te cechy zwróć uwagę

Strefy intymne kobiet i mężczyzn są delikatne i wymagające. Może się wydawać, że raz skorzystasz ze śliskiej oliwki lub oleju kokosowego i wszystko będzie dobrze. Być może poślizg istotnie będzie zapewniony, ale w komplecie z infekcją… Jeden dobry seks, a potem miesiąc rekonwalescencji? Po co robić sobie taką krzywdę? Dobry lubrykant do seksu nie jest dużym wydatkiem, a naprawdę wiele zmienia. Na co więc zwrócić uwagę?

Lubrykant wodny vs lubrykant silikonowy

Wyróżniamy dwie bazy lubrykantów - wodną lub silikonową. Lubrykanty wodne łatwo się zmywają i są bezpieczne dla wszystkich zabawek erotycznych. Przy seksie analnym sprawdzają się słabiej, ponieważ co jakiś czas trzeba nabierać dodatkową pompkę lub dwie żelu, który szybko wysycha na skórze. 

Wśród lubrykantów wodnych wyróżniamy też jadalne lubrykanty smakowe. Takie żele do seksu oralnego są odpowiednie do używania również podczas seksu. W końcu na tym polega cała zabawa. 

Lubrykanty silikonowe są równie bezpieczne, jak lubrykanty wodne. Dedykowane przede wszystkim do seksu analnego z uwagi na gęstość i trwałość. Silikonowy żel utrzymuje się nawet pod wodą. Nie zmywa się i nie wysycha tak łatwo, dlatego jest niezwykle wygodny. Niestety silikonowych lubrykantów nie wolno łączyć z silikonowymi gadżetami erotycznymi. Takie połączenie sprawi, że powierzchnia zabawek erotycznych zacznie się ścierać i niszczyć. 

Na rynku dostępne są również lubrykanty hybrydowe, czyli takie, które łączą właściwości bazy wodnej i silikonowej. 

Dobre marki lubrykantów

Lubrykant można kupić w każdym większym sklepie, jednak nie każdemu służą te żele intymne. Jeśli szukasz żelu, który nie będzie podrażniał, ani kleił się, spróbuj lubrykantów proponowanych przez apteki i sklepy erotyczne.

W Sensu.pl mamy dla Was lubrykanty takich marek, jak Pjur, czy System JO, które mają świetny skład i świetne ceny. W ofercie znajdziecie też lubrykanty organiczne od Intimate Earth dostępne w kilkunastu wersjach i smakach. 

Zachęcamy do czytania opisów, bo one pomogą Wam poruszać się po szerokiej ofercie różnego rodzaju lubrykantów. Sprawdzajcie pojemność, bazę i właściwości poszczególnych produktów, by znaleźć idealny żel intymny dla siebie. 


Ola.

Sprawdź więcej artykułów:

WSZYSTKIE ARTKUŁY

KLIKNIJ