Kobiety są bardziej wymagające w wyborze partnera seksualnego

Jeśli przyjrzymy się założeniom biologii - mężczyzna czuje w sobie misję przedłużenia gatunku ludzkiego, stąd poszukuje zdrowych partnerek, którym mógłby zostawić swoje cenne nasienie. Zgodnie z tym punktem widzenia, im więcej, tym lepiej. Z kolei kobieta jest tą stroną, która owocem nasienia musi się zająć, a przecież jedzenie i bezpieczny dom nie biorą się z powietrza. W związku z tym kobiety poszukują odpowiednich kandydatów. Takich, którzy są wystarczająco silni, by obronić ognisko domowe. Takich, którzy mają umiejętności i środki, by stworzyć bezpieczny dom. Zdrowych i silnych, by owoc nasienia również był zdrowy i silny.

W powyższym można również znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego kobiety zakochują się w tak zwanych Bad Boys. Pewni siebie faceci po prostu wyglądają na takich, co potrafią obronić rodzinę, nie boją się wyzwań i zapewnią rodzinie dobry byt. Niestety w praktyce bywa na odwrót, ale tego już biologia nie przewidziała.

Wskazówka dla panów: Jeśli chcecie podobać się kobietom, dbajcie o siebie, rozwijajcie swoje pasje i doceniajcie siebie. Wtedy będziecie umieć docenić również kobietę, bez prawienia jej pustych komplementów. 

Mężczyźni są wzrokowcami, kobiety wolą czułe słówka

Jakkolwiek wyświechtane jest stwierdzenie, że mężczyźni są wzrokowcami, a kobiety zwracają uwagę na to, co się do nich mówi, istotnie coś jest na rzeczy. W płci przeciwnej doceniamy to, czego sami nie mamy, to raz. A dwa, zgodnie z założeniami biologii opisanymi wyżej, mężczyzna poszukuje zdrowej kobiety, która pomoże mu przedłużyć gatunek. A kobieta rozgląda się za kimś na stałe, a dobrego obrońcy ogniska domowego nie rozpozna się po samym wyglądzie.

W praktyce atrakcyjna kobieta to taka, której cechy mogą świadczyć o dobrym zdrowiu. Szerokie biodra - organizm lepiej przystosowany do rodzenia dzieci. Ładne zęby - dobre zdrowie. Zadbana skóra, włosy - dobre zdrowie. 

Wskazówka dla kobiet: Nie musicie upodabniać się do Kim Kardashian, żeby w oczach mężczyzny być Miss Atrakcyjności. Dbajcie o siebie i swoje zdrowie, a nie będziecie narzekać na brak męskiego zainteresowania. 

Wskazówka dla mężczyzn: Jeśli mimo Twojej filmowej urody kobiety nie za bardzo do Ciebie lgną, to oznacza, że za mało czasu poświęcasz na docenienie swojej osobowości. Faceci, którzy mają swoje pasje, są sexy. A jeśli chodzi o seks - kobietę można rozpalić słowami szybciej, niż dotykiem. 

Kobiety potrzebują więcej czasu, by osiągnąć orgazm

Wiecie, że nauka nie potrafi wyjaśnić, czemu (z punktu widzenia biologii), ma służyć kobiecy orgazm? Mężczyźni muszą szczytować, by doszło do zapłodnienia, kobiety nie. Naszym zdaniem kobiecy orgazm wykształcił się jako zachęta do współżycia, ale naukowcy wciąż prowadzą w tym temacie dyskusje. 

Co ciekawe, technicznie kobieta może osiągać orgazm tak samo szybko jak mężczyzna. Dlaczego więc tak nie jest? Z wyjaśnieniem przychodzą czynniki społeczno-kulturowe. Seksualność kobiet jest demonizowana, a mężczyźni często nie wiedzą, gdzie znajdują się wrażliwe strefy kobiet i gdzie dotykać, by kobieta mogła szczytować. Warunkiem do wspaniałych, wielokrotnych orgazmów u kobiet jest pozbycie się wewnętrznej blokady, wstydu i kompleksów. 

Wskazówka dla par: Rozmawiajcie o seksie i uczcie się siebie nawzajem. Szukajcie własnych dróg przyjemności i akceptujcie trudności drugiej osoby. Może wydawać się to zaskakujące, ale w nauce orgazmu u kobiet bardzo pomocne są wibratory łechtaczkowe. Włączcie dobry wibrator do swojej gry wstępnej, a efekty zobaczycie wkrótce!

Match posiada wszystko, czego potrzebujesz, by móc wspiąć się na wyżyny cielesnych rozkoszy. Został zaprojektowany w taki sposób, by sprawiać przyjemność obojgu partnerom podczas stosunku seksualnego. Match ma smukły kształt i jest elastyczny, dlatego nosi go się bardzo komfortowo. Dodatkowo Match posiada aż dwa silniki, dzięki czemu doświadczenia z zabawy z wibracją są pełniejsze. Jedno skrzydełko aplikuje się do pochwy, a drugą część pozostawia na zewnątrz, tak by mogła stymulować łechtaczkę bez konieczności używania rąk. Wibracje silnie rezonują, dlatego mężczyzna również będzie je odczuwał podczas penetracji, co dostarczy dodatkowych wrażeń Wam obojgu. Możesz się nim bawić także samodzielnie, wkładając do pochwy jedno skrzydełko, lub całość – wtedy Match będzie działać jak jajeczko wibrujące.

ZAMÓW WE-VIBE MATCHMężczyźni są aktywniejsi seksualnie niż kobiety

Czynniki biologiczne i społeczne w tym przypadku się łączą. Mężczyźni mają większe przyzwolenie na właściwie nieograniczoną aktywność seksualną. Biologicznie kobiety nie potrzebują częstych kontaktów seksualnych, o czym mówiliśmy na początku wpisu. W praktyce dochodzą jeszcze takie czynniki, jak stres i choroby, które obniżają poziom libido u kobiet

Wskazówka dla wszystkich: Pamiętajmy, że seks nie jest niczym złym i każdy ma prawo do decydowania o swoim życiu erotycznym samodzielnie. 

Różnice w preferencjach seksualnych kobiet i mężczyzn nie są tak dużym problemem, jak niektórym się wydaje. Warto zauważyć, że właśnie te różnice pociągają nas i fascynują w drugiej osobie. Rozmowy o seksie pozwalają natomiast znaleźć wspólny punkt, który umożliwia satysfakcjonujące życie erotyczne. Autor: Ola Kopczyńska

Z wykształcenia Psycholog, z pasji Seksuolog. Treści dla Sensu tworzy od wielu lat - chętnie dzieli się swoją wiedzą.
Sprawdź inne artykuły:

Striptiz damski — jak się przełamać?
Jak urozmaicić życie intymne?
Sex Gadżety dla par homoseksualnych. Miłość męsko-męska
Jak zacząć rozmawiać o seksie
Masaż erotyczny - jak zrobić to dobrze?