Prezerwatywa prezerwatywie nierówna i wbrew pozorom nie chodzi tu o skuteczność prezerwatyw, gdyż wszędzie jest ona taka sama, ale o jakość stosunku z prezerwatywą. Od czasów wynalezienia prezerwatywy pojawiło się mnóstwo jej wersji. Pionierem tej metody antykoncepcji jest znana wszystkim firma Durex. Dzisiaj zastanowimy się nad wyborem prezerwatywy idealnej. Jakie są rodzaje prezerwatyw i który rodzaj jest najlepszy? Podpowiadamy!

Prezerwatywy klasyczne - rozwiązanie na każdy dzień

Dzień dobry, poproszę Durex Classic, klasyczne prezerwatywy, bezpieczną przystań dla osób, które nienawidzą kupować prezerwatyw. W końcu klasyczne prezerwatywy są łatwo dostępne i są...klasyczne. Nie jakieś udziwnione, jak te smakowe dla zboczeńców. Oczywiście żartujemy. 

Zwykłe prezerwatywy są bardzo popularne, stoi za tym niska cena, dostępność i poczucie bezpieczeństwa. W naszej ofercie dobre, klasyczne prezerwatywy oferuje także marka My.size. Na tę markę powinni zwrócić dodatkową uwagę panowie, którzy mają trudności z dobraniem odpowiednio komfortowego rozmiaru prezerwatyw. 

Prezerwatywy prążkowane - na specjalne okazje

Prążki i wypustki, jakie poczujemy przy stosowaniu prezerwatyw prążkowanych, dodatkowo masują strefy erogenne. Urozmaicenie tego rodzaju rekompensuje odrobinę obniżenie doznań związane z lateksową barierą między penisem a pochwą. 

Prezerwatywy smakowe - do zabaw oralnych

Seks często poprzedzają pieszczoty oralne, a prezerwatywa o smaku lateksu nie jest zbyt atrakcyjna. Z tego względu popularne marki, m.in. Durex, czy Pasante wypuściły serię smakowych gumek do seksu, które tłumią nieco lateksowy zapach. Prezerwatywy smakowe są dobre przy seksie oralnym i dla osób, które drażni intensywny zapach lateksu.

 

Prezerwatywy przedłużające stosunek

Nasączone benzokainą prezerwatywy przedłużające stosunek, określane również jako prezerwatywy opóźniające wytrysk, mają delikatnie znieczulające działanie. Penis staje się mniej wrażliwy, tym samym zapewniając większą wytrzymałość właścicielowi. 

Prezerwatywy przedłużające stosunek to na przykład Durex Performa. Są naprawdę skuteczne, ale delikatne znieczulenie prącia zmniejsza również doznania. Warto zatem połączyć stosowanie prezerwatyw znieczulających z treningiem wytrzymałości seksualnej, by w przyszłości móc z nich zrezygnować i cieszyć się pełnią doznań. 

Ultracienkie prezerwatywy - dla maksymalnych doznań

Wiele par boi się ultracienkich prezerwatyw, sądząc, że nie są one tak samo skuteczne, jak prezerwatywy Durex Classic, czy Extra Safe. Spokojnie, kondom nie musi mieć grubości gumowej podeszwy, by nie przepuszczać plemników i chorób. 

Prezerwatywy ultracienkie naprawdę nie tłumią doznań. Cechują się przy tym taką samą skutecznością - nie jest to slogan marketingowy, a wymóg prawny. Istotnie, cienkie prezerwatywy łatwiej jest przebić, ale naprawdę trzeba się o to bardzo postarać - szpilka, nożyczki, ostry paznokieć, penis z kolcami. Podczas seksu nie ma opcji, żeby coś się przebiło, czy rozerwało. Sprawdźcie prezerwatywy Lelo Hex i przekonajcie się,  jak wygodny może być seks z prezerwatywą!

Prezerwatywy rozgrzewające i chłodzące

Miłośnicy dodatkowych wrażeń nie mogą zapomnieć o przetestowaniu prezerwatyw rozgrzewających lub chłodzących. Biorąc pod uwagę temperatury za oknem, aktualnie polecamy prezerwatywy chłodzące, chyba że masz w domu klimatyzację. 

Prezerwatywy stymulujące są nasączone żelem intymnym o powyższych właściwościach. Znajdziesz je w ofercie marki Pasante

Co lepsze, prezerwatywy lateksowe, czy nielateksowe?

Osoby uczulone na lateks mają ciekawą alternatywę - poliizopren. Prezerwatywy nielateksowe nie mają charakterystycznego zapachu, a przy tym są tak samo skuteczne, co prezerwatywy lateksowe. Jeśli chodzi o wygodę podczas stosunku, sami musicie ocenić, który rodzaj prezerwatyw: lateksowy czy nielateksowy, bardziej Wam odpowiada. Pionierską marką prezerwatyw nielateksowych jest Unimil Skyn

Jakie prezerwatywy są najlepsze?

Najlepsza prezerwatywa jest dobrze dopasowana pod względem rozmiaru. Pamiętaj, by nie używać prezerwatywy po terminie ważności i nie trzymać jej w szafce z narzędziami. Wtedy możesz wybrać dowolny rodzaj prezerwatywy, cieszyć się jej skutecznością i doznaniami, jakie oferuje. 

Naszym faworytem są prezerwatywy ultracienkie, ale wiele osób skłania się też ku prezerwatywom nielateksowym i prążkowanym. To kwestia indywidualnych potrzeb i wymagań. Zachęcamy do testów i opinii!

Ola.

Sprawdź więcej artykułów:

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

KLIKNIJ