Seks od strony społecznej

Problem z seksem jest taki, że jako młodzi ludzie właściwie mało o nim wiemy. I chociaż seks od dziesięcioleci jest obecny w filmach, teledyskach, czy łatwo dostępnych filmach porno, to jednak kawałek gołego tyłka ciężko uznać za merytoryczną wiedzę na temat seksu. Z kolei w domu i w szkole powtarzane są utarte slogany, które również nie są za bardzo podobne. I oto nadchodzi ten moment, że dwoje ludzi zakochuje się w sobie i bardzo chce przeżyć wspólnie wyjątkowe chwile, ale wstyd i brak wiedzy skutecznie psują całą radość. 

Na początek warto zapamiętać, że seks powinien mieć miejsce wtedy, kiedy dwie osoby tego chcą. Nie, że Zośka zgadza się na seks, bo Tomek ją od 2 miesięcy namawia. Zośka ma tego seksu pragnąć i wtedy jest w porządku. Jeśli nie czujesz się gotowa/gotowy na seks, to nic się nie dzieje. Nie musisz tracić dziewictwa w wieku kilkunastu lat, bo tak było w jakimś filmie dla nastolatków. 

Pierwszy seks - techniczne przykazania

Czasami hormony buzują tak mocno, że ciężko powstrzymać pożądanie. Dlatego do seksu warto się przygotować trochę wcześniej, by w trakcie eksplozji emocji móc w naturalny sposób zrobić, co należy. 

  1. Zadbaj o prezerwatywy, koniecznie z dobrym terminem przydatności. Jeśli jesteś kobietą i przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne, mimo wszystko nie rezygnuj z prezerwatywy. Chodzi nie tylko o zabezpieczenie przed ciążą, ale przede wszystkim o ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. 

  2. Lubrykant także się przyda. Możesz kupić malutką butelkę - lubrykanty dostępne są w opakowaniach po 30 ml - i znacznie poprawić komfort pierwszego razu. I każdego następnego też!

  3. Przy pierwszym seksie często pojawia się krew, dlatego warto zabezpieczyć pościel ręcznikiem lub kocem. 

Jeśli chodzi o rodzaj prezerwatyw, jakie polecamy do pierwszego seksu, to ich rodzaj nie ma znaczenia. Mogą to być prążkowane prezerwatywy Durex, a mogą to być nielateksowe kondomy Unimil Skyn. Dla par, które bardzo się boją, polecamy klasyczne kondomy Durex Extra Safe z grubszą ścianką. Zachęcamy do próbowania różnych prezerwatyw, by znaleźć takie, które będą dla Was najwygodniejsze.

W przypadku lubrykantów wybór również jest dość prosty. Na początek warto postawić na dobry żel na bazie wody, na przykład Pjur Basic, czy Boss Series Neutral o pojemności 100 ml. Ważne, by żel był łagodny i nie podrażniał skóry. Osoby bardzo wrażliwe mogą zainteresować się na przykład naturalnym lubrykantem Orgie Tube Lube Nature. 

Ból, wygląd, wiek i inne dylematy związane z pierwszym seksem

Przy seksie bardzo często pojawia się kwestia bycia kiepskim w łóżku. Wiele osób myśli, że dobry seks jest wynikiem talentu danej osoby, a to nieprawda. Dobrego seksu także trzeba się nauczyć. To nie piosenka, której nauczysz się raz i zawsze będziesz śpiewać tak samo.  

Pierwszy raz może być pełen seksualnych uniesień, ale może być też czysto techniczny, bo stres zablokuje inne emocje. Kolejne zbliżenia będą ciekawsze. Seks będzie tym lepszy, im większe będzie porozumienie między osobami w związku, dlatego warto pielęgnować swoją relację z partnerem/partnerką. Wtedy również kwestie kompleksów i lęków związanych z wyglądem ciała przestają mieć znaczenie. Nikt z nas nie jest idealny, za to wszyscy jesteśmy wyjątkowi i na podstawie tej wyjątkowości ludzie łączą się w pary. Kompleksy tracą na sile, kiedy lądujemy w łóżku z osobą, która kocha i docenia. 

Jeśli czujesz presję ze strony otoczenia, ale nie chcesz seksu, naprawdę do niczego się nie zmuszaj. Tak samo jeśli czujesz pożądanie, ale w Twoim otoczeniu brakuje właściwej osoby, poświęć czas na samodzielne poznawanie własnego ciała. Seks z niewłaściwą osobą nigdy nie będzie przyjemny, za to masturbacja solo już tak. 

 

Ola.

Sprawdź więcej artykułów:

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

KLIKNIJ