Punkt pierwszy: gotowość do seksu


Kiedy Twoje ciało nie daje Ci żyć i drzemiący w Tobie demon seksu budzi się i narzeka, że znowu odpalasz Netflixa, zamiast wziąć się za relacje z kimś interesującym, wiedz, że coś się dzieje. Coś bardzo wspaniałego! Oto otwiera się przed Tobą świat dotyku, świat, w którym uczucia można wyrażać bez słów. Ludzie, którzy mieli już swój pierwszy raz, są zgodni — najlepsza w seksie jest bliskość i świadomość, że zwieńczeniem tej miłosnej gimnastyki będzie czymś wspaniałym. Mowa oczywiście o orgazmie, który jest jak eksplozja słodyczy. Nagle czujesz, że całe napięcie odpuszcza, a po całym ciele rozlewa się przyjemne ciepło i energia. Chcesz, żeby to trwało wiecznie. Jeśli czujesz, że Twoje napięcie seksualne wymaga rozładowania, czas otworzyć się na miłość. Z reguły gotowość seksualna idzie w parze z zakochaniem się w kimś. Jeśli oba te punkty możemy odhaczyć na naszej liście, niepotrzebna już żadna matematyka. Wynik równania jest prosty: ochota na seks + fantastyczna osoba, która regularnie dostarcza łaskoczące motyle prosto do brzucha = odpowiedni moment na rozpoczęcie współżycia. A teraz spójrz w lustro, uśmiechnij się i pamiętaj, że jesteś wart/a tego, co najlepsze. Następnie odważ się po to sięgnąć.

Pierwszy seks punkt drugi — techniczne przykazania

Czasami hormony buzują tak mocno, że ciężko powstrzymać pożądanie, a jednocześnie stres przed pierwszym razem trochę przeszkadza. Aby pozbyć się tego natrętnego stworka (stresu) do seksu warto się przygotować trochę wcześniej, by w trakcie eksplozji emocji móc w naturalny sposób zrobić, co należy.

1. Przygotuj odpowiednie miejsce do seksu, gdzie nikt nie będzie Wam przeszkadzał i będziecie mieli dla siebie tyle czasu, ile potrzebujecie. Dodatkowo wygodne łóżko lub materac są lepsze niż podłoga. Seks w aucie warto sobie zostawić na następny raz.
2. Zadbaj o prezerwatywy, koniecznie z dobrym terminem przydatności. Niżej pomożemy Ci wybrać odpowiedni rodzaj.

3. Aby pierwszy raz nie bolał i aby ruchy były gładkie, zastosuj odrobinę żelu do seksu. Nałóż żel nawilżający na penisa i odrobinę rozsmaruj także u wejścia do pochwy. Dzięki temu penis z łatwością wsunie się w pochwę, rozpoczynając emocjonujący masaż. Możesz kupić malutką butelkę — lubrykanty dostępne są w opakowaniach po 30 ml — i znacznie poprawić komfort pierwszego razu. I każdego następnego też!

Jeśli chodzi o rodzaj prezerwatyw, jakie polecamy do pierwszego seksu, to ich rodzaj nie ma znaczenia. Mogą to być prążkowane prezerwatywy Durex, a mogą to być nielateksowe kondomy Unimil Skyn. Dla par, które bardzo się boją, polecamy klasyczne kondomy Durex Extra Safe z grubszą ścianką. Zachęcamy do próbowania różnych prezerwatyw, by znaleźć takie, które będą dla Was najwygodniejsze.


W przypadku lubrykantów wybór również jest dość prosty. Na początek warto postawić na dobry żel na bazie wody, na przykład Pjur Basic, czy Boss Series Neutral o pojemności 100 ml. Ważne, by żel był łagodny i nie podrażniał skóry. Osoby bardzo wrażliwe mogą zainteresować się na przykład naturalnym lubrykantem Orgie Tube Lube Nature.

Punkt trzeci: Jak być demonem seksu w sypialni nie mając doświadczenia?

Przy seksie bardzo często pojawia się kwestia bycia kiepskim w łóżku. Wiele osób myśli, że dobry seks jest wynikiem talentu danej osoby, a to nieprawda. Dobry seks jest jak udana rozmowa — wystarczy się wzajemnie słuchać. Aby cieszyć się seksem trzeba po prostu obudzić w sobie iskrę, którą ma każdy człowiek! Chociaż seks powszechnie uważa się za fizyczny kontakt, to dużo dzieje się również na poziomie umysłowym. Możesz mieć pewność, że nie zapamiętasz, jaka muzyka leciała z głośników, zapomnisz nawet, w jakim momencie wasze ubrania wylądowały na podłodze.

Otwieranie prezerwatywy? Pestka! Brak rzeźby na brzuchu i gładkiej skóry na ciele? Kto by się tym przejmował, jesteśmy w królestwie seksu, a nie Photoshopa! Ludzie uwielbiają seks nie bez powodu. To moment, w którym człowiek przestaje
przejmować się drobiazgami i odczuwa prawdziwą przyjemność i radość z życia. Czy dobry seks jest taki, jak na romantycznych filmach? Jest lepszy, bo sami piszemy do niego scenariusz.Autor: Ola Kopczyńska

Z wykształcenia Psycholog, z pasji Seksuolog. Treści dla Sensu tworzy od wielu lat - chętnie dzieli się swoją wiedzą.
Sprawdź inne artykuły:

Masaż grecki — na czym polega i jak go wykonywać?
Mity na temat gadżetów erotycznych
Homofobia w Polsce
Pro Penguin — król od orgazmów — recenzujemy!
Ulubione pozycje seksualne kobiet