Pozycja kurtyzany

Pozycja idealna przy seksie w kuchni, łazience lub przebieralni. Kobieta siada na stole, a mężczyzna staje przed nią. W tej pozycji partnerka może opleść ukochanego nogami i swobodnie dotykać jego ciała za pomocą dłoni. Pozycja kurtyzany wymaga nieco wysiłku i kondycji, ale daje sporo satysfakcji. 

Pozycja rozkwitającego lotosu

Znakomita pozycja do masażu punktu G! Kobieta leży na plecach i unosi w górę wyprostowane nogi, które następnie opiera o ramiona i klatkę piersiową klęczącego przed nią partnera. Wygląda to trochę tak, jakby partner opierał się ciałem i wyprostowane nogi kobiety. Jeśli dotąd nie rozumiecie fenomenu punktu G, wypróbujcie tę pozycję. Pieszczenie punktu G jest w pozycji rozkwitającego lotosu bardzo odczuwalne, a jednocześnie penetracja nie jest zbyt głęboka i bolesna. 

Pozycja na jeźdźca

Jedna z najpopularniejszych pozycji do seksu. Jest prosta i satysfakcjonująca dla obu stron. Mężczyzna leży na plecach, a kobieta siada na nim, mając pełną kontrolę nad głębokością i szybkością penetracji. W tej pozycji kobieta może również odchylać się w taki sposób, by penis jak najlepiej pieścił punkt G. Dodatkowo obie strony mogą się obserwować, co stanowi kolejny podniecający czynnik. Mężczyzna, mając wolne ręce, może pieścić piersi kobiety, które znajdują się przed nim w bardzo kuszącej perspektywie. 

Pozycja misjonarska

Przez wielu pozycja misjonarska uznawana jest za nudną i typową, ale prawda jest taka, że zapewnia wyjątkową bliskość i przyjemne pieszczoty punktu G, łechtaczki i ujścia pochwy. Dodatkowo para może się swobodnie przytulać i pieścić strefy erogenne. 

Pozycja na krześle

Znakomita pozycja zwieńczająca ognisty striptiz. Warto skorzystać z gry wstępnej w postaci striptizu, wykorzystać erotyczne przebrania, posadzić ukochanego na krześle i zaprezentować mu seksowne pląsy. Kobieta na koniec siada na partnerze i korzysta z rozpalającej bliskości. Pozycja na krześle jest całkiem wygodna, na pewno nie brakuje w niej czułości. To także fajne urozmaicenie dla seksu w łóżku. 

Co wpływa na powodzenie wybranych pozycji w seksie?

Kobiety są różne i nie sposób przypisać takich samych cech wszystkim paniom - to byłoby krzywdzące. Dlaczego więc powyższe pozycje uznawane są za powszechnie uwielbiane przez kobiety? Z kilku powodów:

  • Znakomity masaż punktu G,

  • Stymulacja łechtaczki, co podczas seksu ułatwia orgazm.

  • Poczucie kontroli i bliskości.

Nie bój się eksperymentować i próbować z partnerką nowych pozycji. Niektóre pewnie uzna za mniej podniecające, ale z pewnością znajdzie swoje ulubione, które będą dla niej przyjemne. Z pewnością doceni Twoją troskę o jej satysfakcję seksualną, co odczujesz także na sobie.  

Zabawki erotyczne wzbogacają pozycje seksualne

Kobiety uwielbiają zabawki erotyczne, nie tylko solo, ale również podczas gry wstępnej czy seksu w parze. Dlaczego? Bo wibratory znakomicie rozluźniają mięśnie i umożliwiają czerpanie większej przyjemności podczas seksu. Wibrator jako dodatkowy stymulator łechtaczki podczas seksu pozwala osiągnąć orgazm kobietom, które mają z tym duże trudności. Dobre wibracje świetnie pobudzają również męski penis, dlatego przyjemność jest zarezerwowana dla obu stron. 

Do seksu świetnie sprawdzają się małe i lekkie wibratory typu bullet. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zastosowanie klasycznego wibratora punktu G  podczas gry wstępnej. W ten sposób możesz pobudzić pochwę kobiety, która wyprodukuje dużą ilość naturalnego nawilżenia, a przy tym nabierze nieodpartej ochoty na seks. 

 

Autor: Ola Kopczyńska

Z wykształcenia Psycholog, z pasji Seksuolog. Treści dla Sensu tworzy od wielu lat - chętnie dzieli się swoją wiedzą.
Sprawdź inne artykuły:

Strap-on, czyli kobiety górą!
Wibratory łechtaczkowe - poradnik
Masaż prostaty - co daje? Jak zrobić to dobrze?
Wszystko o seksualnych wydzielinach z ciała
Lush 1, 2 czy 3? który najlepszy? Jakie różnice? Najlepsze porównanie w polskim internecie!