Czym są feromony?

Feromonami nazywamy związki chemiczne, które powszechnie występują u zwierząt i roślin. Chociaż na temat feromonów u ludzi dostępnych jest niewiele badań, potwierdzają one naturalne występowanie feromonów także w organizmie człowieka. 

Feromony służą zwierzętom do porozumiewania się i dostępnych związków jest tak wiele, jak wiele jest informacji do przekazania. Pamiętajmy, że zwierzęta i rośliny nie mówią, przez co inne formy komunikacji są bardzo cenne. Teoretycznie ludzie nie mają problemów z komunikacją, ale jeśli jest sposób na zwiększenie atrakcyjności w oczach innych, żal z niego nie skorzystać!

W związku z tym interesują nas wyłącznie te mieszanki feromonów, które wpływają na nasze samopoczucie i wygląd w oczach innych. Do przebadanych związków możemy zaliczyć takie feromony płciowe jak Androsteron, Androstenon, Adrostadienon, Androstenol i Estratetraenol.

Aphrodisia to luksusowa mgiełka do ciała od Bijoux Indiscrets. Jej tajemnicza formuła przesiąknięta jest wyjątkowymi aromatami naturalnych afrodyzjaków, między innymi dzikiej róży, jagodlinu wonnego i jaśminu. Dostępne w niezwykle gustownym flakoniku z rozpylaczem, świetnie sprawdzi się jako rozbudzający wyobraźnię romantyczny prezent. Bijoux Cosmétiques zostały stworzone byś czuł/a się wspaniale. Dlatego właśnie dokładamy tyle uwagi w dobór naturalnych składników i aromatów, które pomagają zachować równowagę Twojej skóry.

ZAMÓW MGIEŁKĘ

Jak działają feromony?

Chemia jest nudna, jeśli chodzi o teorię, dlatego przejdziemy od razu do praktyki. Jak to się dzieje, że jedne osoby podobają nam się bardziej, a na inne nie zwracamy uwagi? Czy to dobre perfumy, a może higiena osobista? Wiele wskazuje na to, że za naszą atrakcyjność w oczach innych odpowiadają związki chemiczne. 

Dzięki feromonom inne osoby podświadomie zwracają na nas uwagę. Niektóre związki feromonów mają właściwości dodające energii i wprawiające w dobry nastrój, co także korzystnie wpływa na chęć przebywania w naszym towarzystwie. Bardzo często feromony poleca się osobom nieśmiałym, ponieważ korzystnie wpływają na pewność siebie. 

Jako że człowiek często się myje (z reguły), naturalnie wytwarzane związki feromonów są zmywane i tłumione przez żele pod prysznic i antyperspiranty. Z kolei, jeśli człowiek przestanie się myć, wszelkie feromony płciowe zostaną przytłumione przez brud. Jak żyć? Kupić gotową mieszankę feromonów!

Jakie feromony warto kupić, a których produktów unikać?

Feromony erotyczne tworzą bardzo praktyczną opcję: możesz kupić perfumy z feromonami lub same feromony, które nie mają zapachu. Oba wybory są tak samo skuteczne, ponieważ feromony można mieszać z perfumami i nie wpłynie to na ich skuteczność.

Jeśli więc masz już w domu swój zapach premium, postaw na Feromony bezzapachowe, na przykład PheroStrong Fragrance Free i wymieszaj je ze sobą. Pamiętaj, że kobiety powinny wybierać feromony damskie, a mężczyźni feromony męskie, żeby uzyskać odpowiedni efekt. 

Feromony są bardzo popularne, przez co wiele producentów perfum wykorzystuje je jako chwyt marketingowy. Trzeba na to uważać i korzystać z perfum marek z renomą. Do ekspertów w dziedzinie perfum z feromonami możemy zaliczyć takie marki jak PheroStrong, Love&Desire, czy Lovely Lovers. Więcej propozycji znajdziesz na naszej stronie.   

Czy feromony są naprawdę skuteczne?

Tak. Feromony są skuteczne. Pamiętaj tylko, że nie zwalniają Cię ze starania się o uwagę drugiej osoby. Nawet potrójna dawka feromonów nie zadziała, jeśli nie wykorzystasz jej potencjału. Dlatego dbaj o siebie, swoje marzenia i hobby, by po prostu bądź interesującym człowiekiem.

Jeśli dotychczas nie korzystałaś/eś z feromonów, warto spróbować. Feromony od lat cieszą się ogromną popularnością na świecie, co jest potwierdzeniem ich skuteczności. Wybierz odpowiednią dla siebie mieszankę i zdobywaj świat! Zasługujesz na to, co najlepsze!Autor: Ola Kopczyńska

Z wykształcenia Psycholog, z pasji Seksuolog. Treści dla Sensu tworzy od wielu lat - chętnie dzieli się swoją wiedzą.
Sprawdź inne artykuły:

Problemy z erekcją - co robić?
Przegląd kieszonkowych wibratorów
Seksowna bielizna, dzieki której rozpalisz jego zmysły
Rodzaje prezerwatyw: lateksowe, smakowe, a może ultra cienkie?
Ciekawostki o orgazmie