Stres, choroba, a może kłopoty w związku? Przyczyny problemów z erekcją

Panowie są bardzo wrażliwi na punkcie rozmów o erekcji. Ta wrażliwość objawia się do tego stopnia, że wystarczy jedno zawstydzenie podczas seksu, by później zmagać się z problemami ze wzwodem. Mężczyźni uważają wzwód za oznakę swojej męskości i skuteczności, dlatego wszelkie problemy z uzyskaniem erekcji są dla nich źródłem prawdziwego cierpienia. W takiej sytuacji przyda się szczera rozmowa z partnerką, a zrozumienie z jej strony może się okazać receptą na kłopoty ze wzwodem.

Niestety, problemy z erekcją najczęściej są bardziej skomplikowane. Do najczęstszych przyczyn możemy zaliczyć przewlekły stres lub choroby, m.in. miażdżyca. U młodych mężczyzn przeważnie jest to stres, odczuwanie presji lub nadużywanie takich substancji, jak alkohol, czy nikotyna. W zależności od przyczyny należy dopasować skuteczne rozwiązanie, dlatego tak istotna jest wizyta u lekarza specjalisty. 

Problemy z erekcją, jak sobie pomóc?

Wizyta u lekarza to jedno, a samodzielne staranie się o rozwiązanie kłopotów z erekcją to drugie. Jeśli masz problem ze wzwodem podczas seksu, ale w czasie masturbacji wszystko jest w porządku, to sygnał, że przyczyna problemu może tkwić w relacji z partnerką. Ten problem musicie rozwiązać sami.

Natomiast, jeśli się trochę zaniedbałeś, palisz papierosy, imprezujesz co weekend, a do tego przeżywasz silny stres w pracy, możesz sobie pomóc za pośrednictwem doraźnego wsparcia - suplementów. Oparte na naturalnych składnikach suplementy diety lub kapsułki o działaniu natychmiastowym, to bezpieczny sposób na walkę z zaburzeniami erekcji. Oczywiście to i tak nie zwalnia Cię z wizyty u lekarza! Badania profilaktyczne trzeba wykonywać!

Wzmocnienie erekcji i zwiększenie libido u mężczyzn

Tabletki na erekcję wykonane są z naturalnych składników o sprawdzonych właściwościach. Wśród nich wymienić możemy żeń-szeń, l-arginina, kofeina, maca i wiele innych, a ich działanie koncentruje się na jednym celu - stymulować przepływ krwi. Skutkiem ubocznym stosowania suplementów diety na erekcję jest wzbogacenie organizmu o witaminy i minerały. 

Niektóre kapsułki na erekcję, na przykład Orgasm Max for Men, stosuje się na około 30 minut przed seksem. Wykazują więc działanie natychmiastowe. Stosuj je jedynie przy okazji współżycia. A jeśli zależy Ci na trwałych efektach i poprawie ogólnej wydolności organizmu, sięgnij po suplementy. Tego rodzaju środki stosuje się codziennie przez miesiąc. Za przykład mogą posłużyć nam kapsułki Love Stim Listim Egosize. 

Jak rozpoznać, które tabletki na erekcję działają natychmiast, a które to suplementy? Po ilości kapsułek w opakowaniu. Tabletki działające natychmiast mają od 2 do 10 kapsułek, z kolei suplementy mają około 60-100 tabletek w opakowaniu. 

Doraźną formą na wzmocnienie i utrzymanie erekcji są także kremy i żele na erekcję. Sposób ich stosowania jest prosty - niewielką ilość żelu nałóż na penis, a następnie intensywnie wmasuj za pomocą ruchów góra-dół. Krem stosuje się na około 15 minut przed seksem. Pozytywnym aspektem jego stosowania jest zwiększona przyjemność partnerki, ponieważ kremy na erekcję wzmacniają również ukrwienie pochwy. 

 

Autor: Ola Kopczyńska

Z wykształcenia Psycholog, z pasji Seksuolog. Treści dla Sensu tworzy od wielu lat - chętnie dzieli się swoją wiedzą.
Sprawdź inne artykuły:

Ulubione pozycje seksualne kobiet
Masaż erotyczny - jak zrobić to dobrze?
Spadek libido? Sprawdź jak temu zaradzić!?
Rodzaje wibratorów - poradnik
Wstęp do BDSM