Kobiety mogą szczytować wielokrotnie

Wielokrotny orgazm nie jest mitem! Odpowiednia dawka rozluźnienia i świadomości własnego ciała pozwala kobietom na wielokrotne szczytowanie, które jest prawdziwą eksplozją przyjemności. Po wszystkim nadchodzi faza błogiego zmęczenia. 

Jak mieć orgazm wielokrotny? Kiedy nadejdzie pierwszy orgazm, nie należy przerywać pieszczot. W ten sposób mięśnie nie rozluźnią się od razu, co stanowi podstawę do uzyskania kolejnego orgazmu. Orgazm wielokrotny może być trudny do osiągnięcia u kobiet, które po orgazmie mają bardzo wrażliwą łechtaczkę -  w tym wypadku dalsze pieszczoty mogą wywoływać ból. 

Orgazm bez stymulacji genitaliów jest możliwy

Całkiem spora ilość kobiet deklaruje, że osiąga orgazm za sprawą samej stymulacji... sutków. To musi być naprawdę świetna droga do osiągania orgazmu. Wszystkim osobom, które odczuwają przyjemność z pieszczot sutków, polecamy dyskretne i bardzo przyjemne erotyczne zaciski na sutki, które świetnie sprawdzą się jako dodatkowa stymulacja podczas seksu. 

Z kolei panowie mogą osiągnąć orgazm przez stymulację prostaty. Trwa to znacznie dłużej niż przy stymulacji penisa, ale jest bardzo przyjemne. Masaż prostaty prowadzący do orgazmu może trwać nawet pół godziny, dlatego warto wyposażyć się w dopasowany masażer prostaty. Co ciekawe, masażery prostaty również są świetnym dodatkiem do seksu i masturbacji - wzmacniają klasyczny orgazm. 

Kobiety udają orgazm

Bardzo smutna informacja, ale niestety wiele kobiet w związku udaje orgazm. Jak podają mniej lub bardziej wiarygodne badania, około 15% kobiet udaje szczytowanie, a około 70% kobiet udawało orgazm przynajmniej raz. Dlaczego tak się dzieje? Główną przyczyną jest chęć zadowolenia partnera i uczucie presji, które dodatkowo utrudnia rozluźnienie mięśni prowadzące do orgazmu.

Warto uświadomić sobie, że orgazm NIE JEST wyznacznikiem udanego seksu. Jeśli kobieta nie szczytuje, to nie oznacza, że seks jej się nie podobał. 

Genialny wibrujący masażer prostaty sterowany pilotem! Marc Dorcel P-Stroker z łatwością spełni Twoje oczekiwania! Dzięki swojej budowie P-Stroker masuje prostatę od wewnątrz i na zewnątrz, maksymalizując przyjemne doznania. Sekretem jego działania są dwa mocne silniczki — jeden odpowiada za mocne wibracje w strefie perineum, a drugi za pracę masującej kulki, która ruchami góra-dół perfekcyjnie stymuluje gruczoł prostaty od środka! Do wyboru masz 16 trybów wibracji części zewnętrznej i 3 prędkości stymulującej kulki. To jeszcze nie wszystko! Dorcel P-Stroker posiada funkcję ogrzewania do 37,5 stopnia. Dzięki temu korzystanie z masażera prostaty jest jeszcze przyjemniejsze! Wszystkie funkcje możesz wygodnie zmieniać za pomocą pilota dołączonego do zestawu.

ZAMÓW P-STROKER

Orgazm pomaga zwalczyć ból głowy lub brzucha

W momencie szczytowania mózg reaguje wyrzutem endorfin, czyli hormonów szczęścia. Sprawiają one, że czujemy się lepiej, ale wykazują także właściwości zwalczające ból. Seks i następujący orgazm mają również zbawienne działanie na napięcie mięśni. Z tego względu seks podczas okresu pozwala złagodzić bóle miesiączkowe, a porządny orgazm to czasami jedyny skuteczny sposób w walce z migreną. 

Orgazmy korzystnie wpływają na cerę

Najczęstszą przyczyną złej kondycji skóry twarzy są problemy hormonalne i stres, który w gospodarce hormonalnej organizmu sieje prawdziwe spustoszenie. Kiedy Twoja twarz wygląda bardzo nieszczęśliwie, mimo że smarujesz ją dziesiątkami drogich kosmetyków uszczuplających Twój portfel, zadbaj o orgazm. 

Erotyczny relaks zakończony orgazmem, czy to podczas seksu, czy masturbacji, obniża poziom stresu. Można też zaryzykować stwierdzenie, że orgazm działa jak przycisk RESET dla organizmu, co pozwala na uregulowanie poziomu hormonów. 

Orgazm łagodzi stres i uspokaja

Oprócz tego, że orgazm obniża poziom kortyzolu, który odpowiedzialny jest za uczucie stresu, wzmacnia wydzielanie serotoniny, która reguluje cykl snu. Wyrzut pozytywnych hormonów połączony z fizycznym zmęczeniem wycisza organizm i ułatwia zasypianie. 

Orgazm przedłuża życie?

W sieci można znaleźć informacje, które podają, że orgazm przedłuża życie… mężczyzn. Trudno określić, jakie są podstawy takiego twierdzenia, ale udane życie seksualne faktycznie może przysłużyć się naszemu życiu i zdrowiu. Obniżenie stresu i wzmocnienie pozytywnego nastroju mają istotny wpływ na zdrowie człowieka. Jaki stąd wniosek? Nie należy stronić od orgazmu, a seks i masturbacja mają prawdziwie pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. 

 Autor: Ola Kopczyńska

Z wykształcenia Psycholog, z pasji Seksuolog. Treści dla Sensu tworzy od wielu lat - chętnie dzieli się swoją wiedzą.
Sprawdź inne artykuły:

Masaż erotyczny - jak zrobić to dobrze?
Wibratory łechtaczkowe - poradnik
Kulki gejszy - jak wybrać odpowiednie na pierwszy raz?
Ulubione pozycje seksualne kobiet
Sposoby na dłuższy stosunek