Co to jest seks tantryczny?

Jeśli chcielibyśmy wyjaśnić Ci wszystko na temat pochodzenia seksu tantrycznego, ten wpis nie miałby końca. A dla nas liczy się przede wszystkim praktyka i pomoc w odkrywaniu nowych sposobów przyjemności. Z tego względu pokrótce wyjaśnimy, czym jest tantra, a jeśli masz ochotę, poszukaj dokładnych informacji w kulturze Hinduizmu. 

Tantrę tłumaczy się jako narzędzie do rozciągania świadomości. Seks tantryczny jest mocno związany z duchowością i ma na celu połączenie partnerów w jedność. Podczas seksu tantrycznego należy przenieść energię z genitaliów (głównej czakry) do pozostałych czakr, czyli okolic serca, pępka i głowy. Zadaniem partnerów jest maksymalne pobudzenie czakr.

W praktyce seks tantryczny oznacza bardzo długi seks, który łączy przyjemność cielesną i duchową. Seks tantryczny nie kończy się wytryskiem, co nie oznacza, że nie kończy się orgazmem. Wzbudziliśmy Twoją ciekawość? Super, bo Ty również możesz spróbować seksu tantrycznego!

Jak uprawiać seks tantryczny?

Seks tantryczny wymaga przygotowania i nastroju. Zbliżenie można rozpocząć wspólną medytacją, by odrobinę uspokoić emocje i oczyścić umysł. Otoczenie powinno sprzyjać intymności. Polecane jest zasłonięcie okien i zapalenie świec. Najlepszym miejscem do uprawiania seksu tantrycznego jest oczywiście sypialnia. 

Seks tantryczny jest powolny, dlatego nie myśl o szybkim przejściu do rzeczy. Zamiast tego skup się na szczegółach, maleńkich strefach erogennych na ciele ukochanej osoby. Wiemy, że takie złożone pieszczoty mogą być trudne bez dodatków, dlatego polecamy skorzystanie z olejków do masażu, które ułatwią i uprzyjemnią Wam pieszczoty.

Rozgrzewający, jadalny olejek do miejsc intymnych o smaku sorbetu owocowego marki Shunga. Wykonany został bez użycia parabenów, glutenu i cukru. Słodzony sacharyną. Nadaje się do użycia z produktami wykonanymi z lateksu oraz z zabawkami silikonowymi. Olejek łatwo zmywa się z ciała przy użyciu ciepłej wody. Słowo „Shunga” pochodzi z języka japońskiego i oznacza „taniec wiosny”, przy czym wiosna jest japońskim eufemizmem słowa „seks”. Zgodnie z dewizą tej marki, miłość jest sztuką, dlatego wszystkie produkty Shunga są w opakowaniach zdobionych ilustracjami inspirowanymi orientalną sztuką erotyczną.

ZAMÓW OLEJEKMasaż jest w sztuce tantrycznej ważną częścią. Powinien trwać kilkadziesiąt minut i w tym czasie zużyjecie sporo olejków. Warto zabezpieczyć pościel prześcieradłem, a do zabawy użyć olejku o dużej pojemności. W tym celu świetnie sprawdzą się olejki z kolekcji Shunga Erotic Massage. Są duże, wydajne i znakomicie pachną. Naturalny aromat nie drażni powonienia i z pewnością wzmocni przyjemność z masażu. 

W seksie tantrycznym chodzi o to, by przyjemność trwała jak najdłużej. Budowanie napięcia nie powinno kończyć się natychmiastowym orgazmem, warto odwlec go w czasie. 

Seks tantryczny, a mięśnie Kegla

W seksie tantrycznym istotna jest praca mięśni Kegla. Ma to związek z popularną pozycją tantry: Yab-Yum. Mężczyzna siedzi na podłodze ze skrzyżowanymi nogami. Kobieta siada na nim i pociera łechtaczką o członek. Kiedy penis lekko stwardnieje, zostaje wprowadzony do pochwy. Zaciskanie mięśni Kegla doprowadza penis do pełnej erekcji. 

Aby takie działanie było możliwe, konieczne są sprawne mięśnie dna miednicy. Do wzmocnienia mięśni pochwy polecamy kulki gejszy. Wystarczy kilka minut dziennie, by po kilku tygodniach móc wypróbować nowe techniki w Tantrze. 

Ile powinien trwać seks tantryczny?

Nie nastawiaj się, że od razu zostaniesz mistrzem tantry. W tej sztuce potrzebne jest zaufanie i doświadczenie. Nie czuj rozczarowania bądź zaskoczenia, kiedy na początku nie uda Ci się wytrzymać. Przy seksie tantrycznym nie liczy się czasu. Razem z ukochaną osobą pracujecie nad tym, by osiągnąć wyższy poziom odczuwania przyjemności. 

Jedno jest pewne: aby uprawiać seks tantryczny, potrzebujesz dużo czasu. Być może czeka Cię nieprzespana noc, dlatego ważne, by następnego dnia mieć wolne od pracy. 

Co daje seks tantryczny?

Długotrwałe budowanie napięcia prowadzi do naprawdę intensywnego orgazmu. W związku z tym, jeśli nie uda Ci się wejść na wyższy poziom duchowości i tak zyskasz. Seks tantryczny to także znakomity sposób na naukę bliskości i naukę przeżywania przyjemności. 

Seksu tantrycznego warto spróbować bez względu na poziom uduchowienia. Uczenie się nowych rzeczy w seksie to zawsze dobry pomysł. Od czasu do czasu warto zastąpić szybki seks prawdziwą, całonocną ucztą! 

 Autor: Ola Kopczyńska

Z wykształcenia Psycholog, z pasji Seksuolog. Treści dla Sensu tworzy od wielu lat - chętnie dzieli się swoją wiedzą.
Sprawdź inne artykuły:

Kubeczki menstruacyjne – jak używać?
Lush 1, 2 czy 3? który najlepszy? Jakie różnice? Najlepsze porównanie w polskim internecie!
Pierścienie erekcyjne - jak bezpiecznie ich używać?
Lubrykant do seksu - Jak wybrać?
Kobiece strefy erogenne - czy znasz wszystkie?