Jak sprawdzić, czy pochwa jest luźna? 

Siłę mięśni Kegla można sprawdzić, wkładając do pochwy 2 palce i próbując je ścisnąć siłą mięśni. To, jak mocno czujesz nacisk i czy w ogóle go czujesz, świadczy o kondycji tego obszaru. Oczywiście pamiętaj, że mięśnie pochwy to nie prasa hydrauliczna - sprawne również działają dość delikatnie, ale masz nad nimi kontrolę, możesz je zaciskać i rozluźniać kiedy chcesz. 

O problemach z mięśniami dna miednicy świadczyć mogą również trudności z utrzymywaniem moczu i brak satysfakcji seksualnej. Zwłaszcza ten drugi powód sprawia, że środki zwężające pochwę cieszą się dużą popularnością. 

Czy kremy i żele zwężające pochwę naprawdę działają?

Tak. Kremy, żele i balsamy zwężające pochwę składają się głównie z naturalnych komponentów, które wykazują działanie obkurczające mięśnie. Składniki aktywne dodatkowo uelastyczniają pochwę i pobudzają komórki do odnowy. Wszystkie środki na zwężenie pochwy dostępne w naszym sklepie są bezpieczne i przebadane dermatologicznie. 

Hold Me Tight marki Shunga to specjalistyczny żel do miejsc intymnych dla kobiet, służący zwiększeniu przyjemności podczas stosunku. Nie zawiera w swoim składzie parabenów, cukru, glutenu oraz sztucznych aromatów. Nadaje się do spożycia, jest odpowiedni dla wegan. Nadaje się do użycia z zabawkami oraz produktami wykonanymi z lateksu.W każdym człowieku drzemią pragnienia, które chciałby zaspokoić, a także erotyczny potencjał, który chciałby zgłębić. Właśnie dlatego powstała Shunga, kanadyjska marka specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości kosmetyków służących poprawie jakości życia seksualnego. Uwaga: Nie zaleca się stosowania produktu przez kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na choroby miejsc intymnych.

ZAMÓW HOLD ME THIGHT

Obkurczenie mięśni pochwy spowodowane specjalnym kosmetykiem, na przykład żelem Shunga Hold Me Tight lub System JO Vaginal Tightening, utrzymuje się około 30 minut. W sam raz, by przeżyć satysfakcjonujący stosunek. Dla trwałych efektów potrzebne są ćwiczenia mięśni Kegla.

Jaki środek na zwężenie pochwy warto kupić?

Na wstępie zaznaczamy, że żadne środki z domowego laboratorium kuchenno-chemicznego nie wchodzą w grę. Bądź dobrym naukowcem i ucz się na cudzych błędach, inaczej możesz zmagać się z nieprzyjemnym swędzeniem i infekcją. 

Środki zwężające pochwę dostępne są w aptekach, drogeriach i sklepach erotycznych. W Sensu oferujemy produkty zaufanych marek, dzięki czemu nie musisz martwić się ich jakością i skutecznością. Bardzo popularne środki na zwężenie pochwy to m.in. Viamax Tight Gel, czy System JO Vaginal Tightening, o którym wspominaliśmy wyżej. 

Naturalne sposoby na zwężenie pochwy, czy są skuteczne?

Odpowiedź jest prosta: chcesz mieć piękne mięśnie nóg - ćwiczysz je. Tak samo jest z mięśniami pochwy, odpowiednie ćwiczenia mogą zdziałać cuda. Do tego stopnia, że lekarze wykonujący chirurgiczne zwężanie pochwy za grube pieniądze także polecają dodatkowo trening mięśni Kegla, by efekty były trwałe i satysfakcjonujące. 

Szał na ćwiczenia mięśni Kegla spowodował wysyp kulek gejszy do ćwiczeń mięśni dna miednicy, a razem z nimi pojawiło się wiele mitów. Niestety, nieprawidłowe ćwiczenie mięśni pochwy tylko dodatkowo im szkodzi. Chcąc na przykład zlikwidować problemy z nietrzymaniem moczu, możesz je tylko pogłębić. I nie będzie to wina kulek gejszy, a nieprawidłowych ćwiczeń. Co zatem zrobić? Skonsultować się z ginekologiem! Przy okazji możesz zapisać się na badania profilaktyczne - podwójna korzyść za jednym zamachem!

Nova to zestaw trzech kulek, perfekcyjnie zaprojektowanych dla jak najwydajniejszych ćwiczeń mięśni kegla. Każda z nich zaopatrzona jest w silikonowy sznureczek pozwalający na łatwe wyjęcie po użyciu. Kulki wykonane są z silikonu i oczywiście wodoodporne. To idealna propozycja dla kobiet chcących ćwiczyć mięśnie kegla w celu ścieśniania waginy albo po porodzie. Zestaw zawiera kulki o postępującej wadze, sprawdzające się w różnego rodzaju ćwiczeniach. Efektywny trening mięśni kegla wpływa na zdrowotną kondycję waginy ale także zwiększa satysfakcję seksualna.

ZAMÓW SVAKOM NOWAAutor: Ola Kopczyńska

Z wykształcenia Psycholog, z pasji Seksuolog. Treści dla Sensu tworzy od wielu lat - chętnie dzieli się swoją wiedzą.
Sprawdź inne artykuły:

Jak powiększyć penisa w kilka minut?
Jak działają feromony?
Seks analny - jak zacząć?
Orgazm łechtaczkowy- jak go osiągnąć?
Wstęp do BDSM