Jak sprawdzić, czy pochwa jest luźna? 

Siłę mięśni Kegla można sprawdzić, wkładając do pochwy 2 palce i próbując je ścisnąć siłą mięśni. To, jak mocno czujesz nacisk i czy w ogóle go czujesz, świadczy o kondycji tego obszaru. Oczywiście pamiętaj, że mięśnie pochwy to nie prasa hydrauliczna - sprawne również działają dość delikatnie, ale masz nad nimi kontrolę, możesz je zaciskać i rozluźniać kiedy chcesz. 

O problemach z mięśniami dna miednicy świadczyć mogą również trudności z utrzymywaniem moczu i brak satysfakcji seksualnej. Zwłaszcza ten drugi powód sprawia, że środki zwężające pochwę cieszą się dużą popularnością. 

Czy kremy i żele zwężające pochwę naprawdę działają?

Tak. Kremy, żele i balsamy zwężające pochwę składają się głównie z naturalnych komponentów, które wykazują działanie obkurczające mięśnie. Składniki aktywne dodatkowo uelastyczniają pochwę i pobudzają komórki do odnowy. Wszystkie środki na zwężenie pochwy dostępne w naszym sklepie są bezpieczne i przebadane dermatologicznie. 

Obkurczenie mięśni pochwy spowodowane specjalnym kosmetykiem, na przykład żelem Shunga Hold Me Tight lub System JO Vaginal Tightening, utrzymuje się około 30 minut. W sam raz, by przeżyć satysfakcjonujący stosunek. Dla trwałych efektów potrzebne są ćwiczenia mięśni Kegla.

Jaki środek na zwężenie pochwy warto kupić?

Na wstępie zaznaczamy, że żadne środki z domowego laboratorium kuchenno-chemicznego nie wchodzą w grę. Bądź dobrym naukowcem i ucz się na cudzych błędach, inaczej możesz zmagać się z nieprzyjemnym swędzeniem i infekcją. 

Środki zwężające pochwę dostępne są w aptekach, drogeriach i sklepach erotycznych. W Sensu oferujemy produkty zaufanych marek, dzięki czemu nie musisz martwić się ich jakością i skutecznością. Bardzo popularne środki na zwężenie pochwy to m.in. Viamax Tight Gel, czy System JO Vaginal Tightening, o którym wspominaliśmy wyżej. 

Naturalne sposoby na zwężenie pochwy, czy są skuteczne?

Odpowiedź jest prosta: chcesz mieć piękne mięśnie nóg - ćwiczysz je. Tak samo jest z mięśniami pochwy, odpowiednie ćwiczenia mogą zdziałać cuda. Do tego stopnia, że lekarze wykonujący chirurgiczne zwężanie pochwy za grube pieniądze także polecają dodatkowo trening mięśni Kegla, by efekty były trwałe i satysfakcjonujące. 

Szał na ćwiczenia mięśni Kegla spowodował wysyp kulek gejszy do ćwiczeń mięśni dna miednicy, a razem z nimi pojawiło się wiele mitów. Niestety, nieprawidłowe ćwiczenie mięśni pochwy tylko dodatkowo im szkodzi. Chcąc na przykład zlikwidować problemy z nietrzymaniem moczu, możesz je tylko pogłębić. I nie będzie to wina kulek gejszy, a nieprawidłowych ćwiczeń. Co zatem zrobić? Skonsultować się z ginekologiem! Przy okazji możesz zapisać się na badania profilaktyczne - podwójna korzyść za jednym zamachem!


Ola.

Sprawdź więcej artykułów:

WSZYSTKIE ARTYKUŁY

KLIKNIJ